МИ ПАМ'ЯТАЄМО: сьогодні Володимиру ТРОШКІНУ виповнилося б 75 років

Народився 28.09.1947 в Єнакієвому Донецької обл. Помер 05.07.2020 в Києві. Захисник. Вихованець юнацької команди коксохімічного заводу, Єнакієве. Заслужений майстер спорту (1975)
Дебют у "Динамо" Київ: 26.10.1969, чемпіонат СРСР, "Динамо" Київ - "Динамо" Мінськ - 3:0. Останній матч: 10.11.1977, чемпіонат СРСР, "Арарат" Єреван - "Динамо" Київ - 0:2.
Всього за київське "Динамо": 273 матчі, 27 голів.
Чемпіон СРСР (4): 1971, 74, 75, 77.
Володар Кубка СРСР (1): 1974.
Володар Кубка Кубків УЄФА (1): 1975.
Володар Суперкубка УЄФА (1): 1975.
Серед 33 найкращих футболістів СРСР: 3 рази, із них 2 - під №1 (1974, 75).
Збірна СРСР (1972-77): 31 матч, 1 гол.
Віце-чемпіон Європи 1972 р.
Бронзовий призер Олімпіади 1976 р.

Вітаємо з Днем народження Ігоря БЄЛАНОВА! 62!

Народився 25.09.1960 в Одесі. Нападник. Вихованець СДЮШОР "Чорноморець" Одеса. Заслужений майстер спорту (1986).
Дебют у "Динамо": 01.03.1985, чемпіонат СРСР, "Дніпро" - "Динамо" Київ - 1:1. Останній матч: 30.08.1989, чемпіонат СРСР, "Динамо" Київ - "Торпедо" Москва - 2:2.
Всього за київське "Динамо": 158 ігор, 52 голи.
Виступав за клуби:
1979, 1981-84, 1995-96: "Чорноморець" Одеса;
1979-80: СКА Одеса;
1985-1989: "Динамо" Київ;
1990-92: "Борусія" Менхенгладбах;
1993-94: "Айнтрахт" Брауншвайг;
1995-97: "Металург" Маріуполь.
Чемпіон СРСР (2): 1985, 86.
Володар Кубка СРСР (3): 1985, 87, 90.
Володар Суперкубка СРСР (2): 1986, 87.
Володар Кубка Кубків УЄФА (1): 1986.
Володар "Золотого м'яча" кращому футболісту Європи (1): 1986.
Другий гравець 1986 року у світі (за версією World Soccer).
Серед 33 найкращих футболістів СРСР: 4 рази, із них 1 - під №1 (1986).
Збірна СРСР (1985-90): 33 матчі, 8 голів.
Учасник чемпіонату світу 1986 р.
Другий призер чемпіонату Європи 1988 р.

Вітаємо з Днем народження Михайла ФОМЕНКА! 74!

Народився 19.09.1948 в с. Мала Рибиця Сумської обл. Захисник. Вихованець футбольної школи "Спартак" Суми. Заслужений майстер спорту (1975). Заслужений тренер України.

Дебют у "Динамо": 01.03.1972, Кубок СРСР, ""Динамо" Київ - "Текстильник" Іваново - 2:1. Останній матч: 11.11.1978, чемпіонат СРСР, "Пахтакор" Ташкент - "Динамо" Київ - 1:1.

Всього за київське "Динамо": 242 матчі, 1 гол

Виступав за клуби:

1966-69: "Спартак" Суми;

1970-71: "Зоря" Ворошиловград;

1972-78: "Динамо" Київ.

Досягнення:

Чемпіон СРСР (3): 1974, 75, 77.

Володар Кубка СРСР (2): 1974, 78.

Володар Кубка Кубків УЄФА (1): 1975.

Володар Суперкубка УЄФА (1): 1975.

Серед 33 найкращих футболістів СРСР: 6 разів, із них 3 - під №1 (1974-76).

Збірна СРСР (1972-76): 24 матчі.

Другий призер чемпіонату Європи 1972 р.

Бронзовий призер Олімпіади 1976 р.

Як головний тренер київського "Динамо" (1993): чемпіон та володар Кубка України.

21 вересня Євгену Петровичу Котельникову виповнилося б 83 роки

Майже все своє багате та насичене добрими справами життя Євген Петрович присвятив футболу. Майстер спорту СРСР, заслужений тренер України, Заслужений працівник фізичної культури та спорту України, нагороджений Почесним знаком Федерації футболу України "За особистий внесок у розвиток українського футболу", знаком "Відмінник освіти України". У 1991 році Євген Петрович був одним із засновників Федерації футболу України, з 1991 до 1995 року займаючи посаду першого віце-президента.

Вагомий внесок Євген Петрович зробив у розвиток футбольного клубу "Динамо" Київ. З 1955 по 1957 роках виступав за команду «Динамо» (Київ). У період з 1965 по 1977 роки працював тренером у клубній ДЮФШ, а з 1995 року впродовж понад двох десятиліть очолював управління футболу ФК "Динамо" (Київ). Під його керівництвом працювала вся система виховання підростаючого покоління, включаючи молодіжні команди.

Ми пам'ятаємо!

Вітаємо з Днем народження Анатолія КОНЬКОВА! 73!

Народився 19.09.1949 в Красному Лучі Луганської обл. Півзахисник. Вихованець юнацької команди "Авангард" Краматорськ. Заслужений майстер спорту (1982).

Дебют у "Динамо": 05.03.1975, Кубок Кубків, "Бурсаспор" Туреччина - "Динамо" Київ - 0:1. Останній матч: 08.11.1981, чемпіонат СРСР, "Динамо" Москва - "Динамо" Київ - 1:2.

Всього за "Динамо" Київ: 266 матчів, 11 голів.

Виступав за клуби:

1967-68: "Авангард" Краматорськ;

1968-74: "Шахтар" Донецьк;

1975-81: "Динамо" Київ.

Досягнення:

Чемпіон СРСР (4): 1975, 77, 80, 81.

Володар Кубка СРСР (1): 1978.

Володар Суперкубка СРСР (1): 1981.

Володар Кубка Кубків УЄФА (1): 1975.

Володар Суперкубка УЄФА (1): 1975.

Серед 33 найкращих футболістів СРСР: 9 разів - із них №1 (1975-78).

Збірна СРСР (1971-78): 47 матчів, 8 голів.

Другий призер чемпіонату Європи 1972 р. 

Бронзовий призер Олімпійських ігор 1976 р.

Президент Федерації футболу України: 2012-15